Co je to obraz z živých rostlin?

Jedná se o modul, ve kterém je speciální pěstební substrát a v něm zasazené živé rostliny. Živý obraz můžete ve vašem interiéru umístit takřka kdekoliv, ideálně však v místě, kde je více světla (pokud není dostatek přírodního světla, je možné obraz doplnit o umělé osvětlení, které podporuje růst rostlin). S vertikálním pěstováním si hravě poradí každá rostlina. Některé druhy rostou vodorovně, jiné převisají a další rostou nahoru – tím nám poskytují nové netradiční možnosti ve výzdobě stěn. Gardners.cz přinášejí na český trh zcela nové produkty – obrazy Ortisgreen (jeden modul pro 6 rostlin; moduly lze skládat libovolně na na sebe i vedle sebe) nebo vlastní zakázkovou výrobu, kde počet rostlin a rozměr celého prvku záleží pouze na přání a možnostech klienta.

 

Proč si pořídit obraz z živých rostlin?

  • čistí vzduch a prokazatelně snižuje koncentraci škodlivých látek – každý m2 zeleně eliminuje z ovzduší nejméně 300g oxidu uhličitého za rok
  • zvlhčuje vzduch ve vytápěných prostorách
  • ochlazuje a osvěžuje přehřáté prostory
  • obraz z živých rostlin působí esteticky
  • dostupnější alternativa k vertikálním zahradám

Jak to funguje?

Obrazy z živých rostlin se připevní na zeď pomocí hmoždinek a vrutů. Poté se obrazy již jen zalévají dle potřeby rostlin.

Jak je náročná údržba?

Údržba je snadná, neboť naše produkty jsou navrženy pro maximální účinnost s minimálními nároky na údržbu. Obraz je nutné zalévat 1- 2x týdně a průběžně odstraňovat uschlé nebo odkvetlé části rostlin, tak jako u běžných pokojových rostlin v květináčích.