Zelený svět ve skle, i takto jednoduše a poeticky by se dala nazvat osázená terária. V každém teráriu se totiž skutečně vytvoří svět sám pro sebe. A pokud věnujete teráriu tu správnou péči, rostliny v něm báječně prospívají.

Důležité je sesazení vhodných rostlin a správný poměr vhodného substrátu. Terária mohou být vlhkomilnásuchomilná a takzvaně neutrální. Do vlhkomilných sázíme rostliny kapraďovité a jiné náročnější na zálivku. Ideálním doplňkem vlhkomilných terárií je také mech, který v teráriu navodí tu správnou atmosféru. Naopak suchomilná terária osazujeme sukulenty a kaktusy a jako dekoraci volíme především různé dekorační písky. Terária neutrální můžeme též zdobit dekoračními písky, nebo rostliny mohou zůstat bez přidaného zdobení pouze v běžném substrátu.

Nad terárii zajásá každý nadšenec pro detail, jelikož jsou zdobena nejrůznějšími doplňky, jako jsou kamínky, ulity, mušle, šišky, klacíky, ale i nejrůznějšími postavičkami, zvířátky a mnoha dalšími dekoracemi.

Údržba terária

Pro zalévání terária volíme vhodnou nádobu tak, abychom zbytečně nepotřísnili sklo. Voda může na teráriu zanechávat skvrny. Všechny druhy terárií je ideální zalévat měkkou (převařenou, odstátou, dešťovou) vodou. Rostliny můžeme přihnojit běžným hnojivem na pokojové rostliny.

  • suchomilné – zaléváme jednou za 14 – 21 dnů
  • vlhkomilné – zaléváme nejméně jednou za 7 dnů + můžeme opatrně rosit
  • neutrální – zaléváme jednou za 7 dnů

Co si u nás můžete koupit?