Obrazy z živých rostlin vyrábíme na míru našim zákazníkům. Již několik let testujeme vhodné technologie a substráty, které nejvíce vyhovují vertikálnímu pěstování rostlin. Technologii vždy přizpůsobujeme prostředí, ve kterém bude obraz umístěn. Do našich obrazů i vertikálních zahrad používáme zpravidla přírodní lehký substrát, který udržuje rostliny ve vlhku, výborně saje vodu a obrazy pak stačí zalévat cca 1 – 2x týdně.

Technologie obrazu 

Obraz se skládá z několika částí. Základ obrazu tvoří nosný díl, který je vyplněn substrátem. Substrát drží v obrazu pomocí textilie nebo drátěné sítě (záleží na velikosti obrazu a druhu rostlin). Modul je po bocích překryt vámi vybraným rámem. Horní část obrazu je otevřená, aby bylo možné obraz pohodlně zalévat. Na spodní straně obrazu je výpustný ventil, který umožňuje vypustit vodu, pokud je obraz přelitý.

Rozměr obrazu

Rozměr obrazu záleží jen na vás. Obrazy mají tvar čtverce nebo obdélníku. Velikost může být přizpůsobena otvoru ve zdi, výklenku či prostoru mezi nábytkem. Můžete si tak zpestřit prostor, který by nebylo jinak možné využít.

  • doporučujeme minimální rozměr 50 x 60 cm (s rámem) do kterého lze zasadit 6 rostlin,
  • hloubka obrazu včetně rámu je cca 12 cm,
  • rostliny zaberou do prostoru dalších cca 20 cm.

Výběr rostlin do obrazu 

Připravili jsme pro vás seznam námi vyzkoušených rostlin, kterým se na stěnách bude dařit. A ty si můžete rovnou koupit i v našem eshopu.

Listovat rostlinami můžete na téhle stránce. 

Dekor rámu

Dekor rámu záleží na vašich požadavcích (lesklá/matná barva, přírodní dřevo, korten, apod.). Obrazy vypadají velmi dobře s bílým rámem a s rámem z přírodního dřeva. Záleží na interiéru, kde má být obraz umístěn.

Pro více informací nás kontaktujte, rádi vám zpracujeme nabídku.