Automatický závlahový systém je klíčem úspěchu každé vertikální zahrady. Pro naše klienty vždy vybíráme nejlepší způsob zavlažování i ovládání automatické závlahy.

Uzavřený okruh 

V dolní části vertikální zahrady je umístěna nádrž na vodu. Dopouštění vody do nádrže může být řízeno automaticky (spínacími hodinami nebo řídicí jednotkou) či manuálně. Doplňování vody do systému může probíhat i zcela manuálně ručním doléváním vody do nádrže (např. pokud je vertikální zahrada umístěna v obývacím pokoji bez možnosti přivedení vody poblíž VZ, je možné vodu doplňovat pomocí konve/ hadicí cca 1x měsíčně).

Napojení na odpad je možné, ale není nutné. Pro závlahový systém je potřeba zásuvka 1x 230 V, která bude umístěna poblíž závlahové nádrže

Otevřený okruh 

V případě možnosti větších stavebních zásahů lze vertikální zahradu napojit na vodovodní řad a na odpad, kudy odteče přebytečná voda.  

Řídicí jednotky 

Základní spouštění závlahového cyklu je přes digitální časovač. 

Pokud chcete mít vše pod kontrolou je možné mít jednotku napojenou na wifi, údaje o závlaze pak vidíte v mobilní aplikaci, kde můžete nastavení měnit. Takto vzdáleně máme i my kontrolu, zda nedošlo k nějakému problému. 

Jednotka napojená na GSM modul vám zašle informaci o průběhu zálivky a o množství vody. Informuje pokud nastal nějaký problém. 

Automatický dávkovač hnojiv

Zajišťuje pravidelný přísun hnojiv do vody pro závlahu. Doporučujeme k otevřenému okruhu.

Průtokoměr

Dodává informace o proběhlé závlaze a ukazuje, kolik litrů vody bylo spotřebováno.