Vertikální zahrady si našly zájem mnoha odborníků a jednotlivců, díky nimž se zlepšila technická řešení. Veškerá pozornost je věnována pěstebním podmínkám a vlivům na stavbu, ale málo se vyzdvihuje energetická náročnost a pozitivní dopad na životní prostředí, které vertikální zahrady v zastavěném prostředí zlepšují.

Dlouhodobý vývoj a propojení oborů (zahradníci, architekti, stavaři), které se zapojily do vývoje produktů Wall Up, nám umožnilo vytvořit integrovaný systém, který se snadno instaluje, je udržitelný a splňuje řadu architektonických a botanických požadavků. Systém bývá doplněn o přesné zavlažování rostlin. Na hliníkové konstrukci jsou zavěšeny kontejnery se substrátem pro rostliny. V tomto systému nemusíte už pěstovat pouze trvalky, ale můžete zasadit i nižší keře.

Alternativvní text
Detail osázení

Nabídka je určena i stavebním firmám, kterým můžeme poskytnout při dokončování źivé fasády plnou zahradnickou podporu s osazováním rostlinami.

Systém není omezen pouze na konstrukční a technické aspekty, ale je i šetrnější k životnímu prostředí z hlediska energetické náročnosti budov. Mezi stěnou budovy a systémem WallUp je mezera, která poskytuje ochranu proti slunečnímu záření, ale ani zde nevzniká vlhkost. Systém na stěnách budov tlumí hluk z ulice a také chrání před povětrnostními podmínkami.